RC0201FR-07715KL
Mfr.Part #
RC0201FR-07715KL
Description
RES 715K OHM 1% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
715 kOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%